Logo Norway Grants

Frode Barth opět zabodoval na hudebním workshopu ve věznici v Drahonicích

Frode Barth, celosvětově uznávaný norský hudebník, kytarista, skladatel, producent, vedl v ženském objektu v Drahonicích, který je součástí Věznice Nové Sedlo, již třetí hudební workshop. Další ženy pobývající v tamní věznici tak měly možnost opět zažít léčivý a povznášející účinek hudby a zpěvu. Z dvouhodinového workshopu odcházely povznesené, inspirované a s úsměvem na rtech.

Frode v roce 2014 založil neziskovou organizaci Culture Break Borders, která se, kromě realizace uměleckých a kulturních projektů s důrazem na hudební zážitky na vysoké umělecké úrovni, zaměřuje také na lidská práva, demokracii a občanskou společnost. Culture Break Borders je cenným partnerem projektu Naplnění Bangkok Rules v ČR. Vzájemná spolupráce otevřela nové možnosti pro specifické způsoby zacházení s vězněnými ženami a přinesla novou inspiraci do programů zacházení.

Frodova práce s odsouzenými nejenže pomohla objevit skryté talenty mezi některými odsouzenými, ale také inspirovala tamní vedení věznice k zavedení pravidelné hudební výchovy, která bude pro vybrané ženy probíhat jednou týdně, s těmi nejnadanějšími dokonce intenzivněji, aby měly možnost ve své hudební kariéře pokračovat i po propuštění z vězení.

Spolupráce s Culture Break Borders, resp. Frodem Barthem byla nejen pro nás cennou inspirací a zajímavou zkušeností. Poděkovat bychom také chtěli muzikologovi a zvukaři Espenovi Fjerdingstadovi, který Froda na každém workshopu doprovázel. Espen vede kurz hudební kompozice s odsouzenými ve věznici v Oslu. A v neposlední řadě samozřejmě děkujeme Věznici Nové Sedlo – objektu Drahonice za to, že s námi do experimentu se zahraničním odborníkem, který se ukázal být velmi slibným a nosným, s odvahou a velkou ochotou šli :o).

#frodebarth #culturebreakborders #espenfjerdingstad

#vezenstvi#vezenskasluzbacr#Vězeňská služba ČR

#bangkokrules#bangkockapravidla#zenyavezeni

#fondyEHP#norskefondy#programlidskaprava

www.zenyavezeni.czwww.eeagrants.cz

hudební workshop ve Věznici Nové Sedlo - objekt Drahonice

Nejnovější příspěvky

ženy ve vězení Drahonice, Jan Jirkovský

Ženy z Drahonic očima Honzy Jirkovského

Další várka fotografií sociálně zaměřeného fotografa Honzy Jirkovského, tentokráte z Věznice Nové Sedlo, objekt Drahonice. Fotogalerii se můžete prohlédnout ZDE. #vezenskasluzbacr #vscr #rubikoncentrum #bangkokrules#bangkockapravidla#zenyavezeni #fondyEHP#norskefondy#programlidskaprava

Pokračovat ve čtení »